Zdecydowałem się na założenie strony internetowej gabinetu. Na co powinienem zwrócić uwagę?

konsultacje lekarskie online

Zdecydowałem się na założenie strony internetowej gabinetu. Na co powinienem zwrócić uwagę?

 

Pełne wykorzystanie możliwości programu do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej wiąże się z założeniem darmowej strony internetowej gabinetu, która pozwala na prezentację danego gabinetu i lekarza, prowadzenie rejestracji online pacjentów, a także korzystanie z zasobów systemu z wykorzystaniem urządzeń mobilnych (Android, iOS).

Od czego zacząć zakładanie strony internetowej?

Zakładając stronę internetową swojego gabinetu, należy wybrać program, który pozwoli na efektywne prowadzenie strony przy ponoszeniu minimalnych kosztów bądź zdecydować się na taki program, który umożliwia założenie darmowej strony WWW gabinetu i korzystanie z zasobów systemu z poziomu aplikacji mobilnych. Program do e-dokumentacji powinien pozwalać na:

  • personalizowanie stron WWW na własnej domenie;
  • zakładanie stron WWW z wykorzystaniem szablonów;
  • rezerwację wizyt online przez pacjentów z zastosowaniem dedykowanego formularza.

Decydując się na prowadzenie strony, należy przede wszystkim nadać jej adres, który będzie łatwy do zapamiętania, a przy tym unikalny i oddający specyfikę prowadzonej działalności.

Jakie informacje powinieneś zamieścić na swojej stronie internetowej?

Strona internetowa, jest formą wizytówki danego gabinetu lekarskiego bądź fizjoterapeutycznego. Tym samym treści, które zostaną zaprezentowane na stronach internetowych powinny w najwyższym stopniu oddawać charakter prowadzonej działalności. Oczywistymi informacjami, których nie może zabraknąć na stronie to dane lekarza/fizjoterapeuty, doświadczenie, specjalizacja, szczególne osiągnięcia oraz adres prowadzenie działalności wraz z wskazaniem go na mapie. Ponadto na takiej stronie należy zamieszczać informacje związane z opisem działalności, gabinetów, a także oferowanych usług.

Czym wyróżnia się dobra strona internetowa?

Dobra strona internetowa, jest przede wszystkim funkcjonalna. Oznacza to nie tylko łatwość zarządzania zasobami strony przez lekarzy, fizjoterapeutów lub innych powołanych do tego osób, ale także uwzględnia szeroki wachlarz możliwości, które oferowane są za ich pośrednictwem dla pacjentów. Oczywistym jest, że strona taka powinna posiadać odpowiedni formularz do prowadzenia rejestracji online pacjentów, a przy tym powinna:

  • umożliwiać zamianę terminu wizyty bądź jej odwołanie;
  • wysyłanie powiadomień zarówno do pacjentów, jak i lekarzy (w formie SMS bądź e-mail);
  • pozwalać na dostęp do kalendarza wizyt z wykorzystaniem modułu wizyt powtarzalnych, cyklicznych oraz dodawanie wizyt z podziałem na gabinety/lekarzy/usługi;
  • pozwolić wyszukać wizytę.

Na co zwrócić uwagę projektując stronę?

Tworząc stronę swojego gabinetu należy zwrócić uwagę na przejrzystość treści, a także na jej graficzny aspekt. Taka strona powinna umożliwić pacjentom skorzystanie z pełnych możliwości programu do e-dokumentacji. Darmowa strona WWW gabinetu powinna wyróżniać się na tle innych stron, a przy tym stanowić uporządkowaną całość, która pozwoli na łatwy dostęp do nowoczesnych rozwiązań w obszarze służby zdrowia.

 

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Od czego należy zacząć przy zakładaniu strony internetowej dla gabinetu medycznego?

Przy zakładaniu strony internetowej dla gabinetu medycznego należy wybrać odpowiedni program, który umożliwi personalizację strony na własnej domenie, używać szablonów oraz rezerwować wizyty online przez pacjentów za pomocą dedykowanego formularza. Ważne jest także nadanie adresu strony, który będzie łatwy do zapamiętania i odzwierciedlać specyfikę działalności.

Jakie informacje powinny być zamieszczone na stronie internetowej gabinetu medycznego?

Na stronie internetowej powinny znaleźć się informacje dotyczące lekarza lub fizjoterapeuty, w tym dane osobowe, doświadczenie, specjalizacja oraz adres prowadzenia działalności wraz z lokalizacją na mapie. Ponadto strona powinna zawierać opis działalności, informacje o gabinetach i oferowanych usługach.

Na co zwracać uwagę projektując stronę internetową?

Projektując stronę internetową gabinetu medycznego, należy zwrócić uwagę na przejrzystość treści oraz graficzną estetykę. Strona powinna być uporządkowaną całością, która ułatwia dostęp do nowoczesnych rozwiązań z zakresu służby zdrowia.

Strona wwwdarmowa strona internetowastrona gabinetu