e-Recepta od dermatologa online

konsultacje lekarskie online

e-Recepta od dermatologa online

 

Problemy skórne dotykają wielu Polaków, jednak nie wszyscy poddają się leczeniu. Zazwyczaj są to jednak dolegliwości, które dzięki lekom dostępnym w aptece mogą stosunkowo łatwo i szybko odejść w zapomnienie. Niestety wielu pacjentów zniechęca się długim czasem oczekiwania na wizytę w gabinecie lekarskim i próbuje samodzielnie – zazwyczaj nieskutecznie – eliminować zmiany skórne. Na szczęście dzięki telemedycynie, uzyskanie porady i recepty od dermatologa online jest łatwe i szybkie.

 

Odzyskać pewność siebie

 

Problemy takie jak trądzik, suchość skóry oraz atopowe zapalenie skóry mogą poważnie naruszać pewność siebie zwłaszcza, gdy pojawiają się w widocznych miejscach. Aby jednak wyeliminować je na stałe lub załagodzić, niezbędne jest znalezienie źródła problemu, w czym pomoże tylko profesjonalna porada lekarska. Warto zgłosić się po nią jak najszybciej, gdyż kłopoty ze skórą mogą negatywnie odbijać się samopoczuciu, doprowadzając do obniżenia samooceny. W skrajnych przypadkach mogą też przyczyniać się do niechęci kontaktowania z innymi ludźmi, a tym samym do wyobcowania i depresji.

 

Porada dermatologiczna online

 

Na szczęście problemowi można szybko zaradzić, a wszystko to dzięki poradom dermatologicznym online udzielanym za pomocą platformy haloDoctor.pl. To serwis poprzez który działa ponad 5 tys. lekarzy różnych specjalizacji, zdalnie pomagających pacjentom w różnego rodzaju problemach. Służą oni jednak nie tylko poradami, ale również mogą wypisać e-Recepty na leki wykupowane w aptekach.

 

e-Recepta na wyciągnięcie ręki

 

Przy problemach skórnych co do których lekarz nie będzie miał wątpliwości, może on wypisać e-Receptę w trakcie zdalnego kontaktu z pacjentem. Jej kod zostanie przesłany na telefon, który wraz z numerem PESEL trzeba podać w aptece. Pacjent otrzyma również plik PDF na swój adres e-mail. Również taki dokument można przekazać farmaceucie i zakupić przepisane podczas dermatologicznej konsultacji online preparaty medyczne.

 

Z podobnej metody korzysta się przy okresowo przyjmowanych lekach. Wówczas dermatolog prosi o elektroniczne przekazanie swojej historii chorobowej oraz o potwierdzenie, że środek był przyjmowany już wcześniej. Wszystko w trosce o zdrowie i życie pacjenta, który lekarstwa na receptę powinien przyjmować zawsze pod ścisłą kontrolą medyczną.

 

Jak widać poprzez konsultacje z dermatologiem online uzyskuje się również e-Recepty. To bardzo wygodny sposób, dzięki któremu bez wychodzenia z domu istnieje możliwość kontynuacji bądź rozpoczęcia leczenia łagodnych zmian skórnych. Oczywiście w przypadku podejrzenia poważniejszych, specjalista zaleci osobistą konsultację w gabinecie.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Czy konsultacja dermatologiczna online zastępuje wizytę w gabinecie dermatologicznym?

Konsultacja online może być wygodnym rozwiązaniem, ale w przypadku poważniejszych problemów skórnych specjalista może zalecić wizytę osobistą w gabinecie dermatologicznym.

Czy konieczne jest zakładanie konta, aby uzyskać e-Receptę?

Nie, pacjent nie musi zakładać konta, aby otrzymać e-Receptę. Kod e-Recepty zostanie przesłany bezpośrednio do niego.

Czy dermatolog online może przepisać leki na podstawie konsultacji?

Tak, w przypadku problemów skórnych, lekarz dermatolog online może przepisać leki, jeśli uzna to za konieczne.

e-Receptalekarz onlinedermatolog online